חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כתר זמני

כתר זמני

הוא רק זמני אבל חשוב כמו קבוע!

הרבה אנשים מתבלבלים ובטוחים כי כתר זמני אין לו חשיבות. השערה זו בטעות יסודה. כתר זמני, הוא חלק מהתהליך של הטיפול בשן והצלחה בכתר הזמני הוא הצלחה בהמשך.

 כתר זמני

בשנארט, מרפאת שיניים מתקדמת, מבצעים כתר זמני כחלק מהטיפול בשן נגועת עששת. בדרך כלל הטיפול מתחיל עם טיפול שורש, שאז השן עוברת שיוף וניקוי השורש הנגוע. אחר כך יש צורך לייצב את השן שהתקטנה, לכן מושיבים עליה כתר זמני.
כתר זמני נועד להשאר בשן עד להחלפתו בכתר קבוע. הכתר הקבוע מוזמן במעבדה ועשוי מחומרים עמידים יותר כמו חרסינה, בעוד כתר זמני עשוי מחומרים יותר רכים כמו אקריל

למה צריך כתר זמני?

  • כאשר מדובר בשן קדמית שסיימה זה עתה את הטיפול, אי אפשר מסיבה אסתטית להשאיר את השן חסרה ומשויפת.
  • אם השן תשאר במתכונתה הנוכחית ללא הגנה, יהיה קשה מאד למטופל להמשיך לאכול עם השן כשהיא כך. פעולת הלעיסה תהפך להיות קשה שבעתיים.
  • שן משויפת קטנה שעברה טיפול שורש, היא שן חסרת הגנה. היא עלולה להסדק, להשבר ולפעמים לזוז מהמקום כאשר תשאר חשופה. מטרת כתר זמני לשמור על השן הרגישה שעוד נותרה, כדי שנוכל בהמשך להלביש עליה כתר חרסינה
  • אלמלא כתר זמני, עלולה השן לזוז ממקומה ולהתקרב או להתרחק מן השיניים הסמוכות אליה. בבוא העת כאשר יגיע כתר החרסינה, הוא לא יתאים למקום.
  • אם אין כתר זמני עלול להוצר דלקת חניכיים. המזון המתחכך בשן המטופלת, יחכך בחניכיים סביב או ממול ויגרום שם לפציעה.
  • כתר זמני נותן אינדיקציה טובה לרופא השיניים איך מגיב המטופל לכתר החדש. אם הוא למשל סובל משחיקת שיניים, הדבר ישפיע על הכתר והרופא אמור לדעת את זה מראש. במקום לערוך את הניסוי בכתר קבוע ויקר, מנסים תחילה עם כתר זמני ובודקים את השפעת הטיפול על המטופל.

כתר זמני הוא אידיאלי כדי לשמור על שן מטופלת. בצורה כזו היא נשמרת הכי טוב עד להגעת שן החרסינה הקבועה שנקבעת בפה בהמשך.

בשנארט רופאים מקצועיים לכתרים, ולכתר זמני במיוחד!

אנו קשובים לכל פנייה

אנו קשובים לכל פנייה

להתכתבות
לפנות אלינו
Scan the code
אנו קשובים לכל פנייה
דילוג לתוכן