חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כך עוקרים שן בקלות וביעילות!

עקירת שן היא תהליך שגרתי יחסית במרפאת שיניים, והרבה אנשים נאלצים לעבור אותה. חשוב שהיא תעשה במרפאה מקצועית כדי למנוע סיבוכים וזיהומים כתוצאה מן העקירה. להלן מספר הנחיות באדיבות מרפאת שנארט.

 תוצאה בלתי הפיכה

אחד הסיבוכים הנוצרים בעקבות עקירת שן הוא שינוי במבנה הלסת. השן שהיתה קבועה עד כה נעלמת פתאום ממקומה ונוצר חלל ריק של שן חסרה. כך עלולה שן סמוכה לסטות מעט ממקומה ולהתחיל להתקדם לכיוון החור, ובעקבותיה שיניים נוספות. מצב זה יגרום לשינוי בכל מבנה הלסת ולא תמיד אפשר להחזיר את המצב לקדמותו. הסיבה לכך היא שהשיניים תומכת זו בזו ובדרך כלל כל שן מייצבת את זו שנמצאת על ידה. ברגע שמבצעים עקירת שן עלולה השן הסמוכה להחלש ולאבד את יציבותה.
זו הסיבה שיש לבצע עקירת שן דווקא במרפאת מומחים כדוגמת שנארט. כך מוודאים שהרופא לוקח בחשבון את כל הנתונים הללו ולא יקרה נזק בעקבות עקירת שן לא נכונה.

חשוב להקפיד:

בסיום עקירת שן יש להזהר שלא לאכול דבר עד שלוש שעות כי המקום רגיש מאד ועלול להפצע. מסיבה זו יש לנהוג בזהירות ובעדינות ולא לפצוע את המקום עם סכו”ם או כל חפץ אחר מחוסר שימת לב. מקום העקירה הוא כמו פצע, ודרוש שימת לב יתירה.
אוכל חם גם כן אסור לאכול עד עשרים וארבע שעות מרגע העקירה. הסיבה לכך היא שמאכלים חמים מגרים את הרקמה הפצועה ודימום חדש עלול להופיע.
צחצוח שיניים כמובן ממשיכים כרגיל, מלבד ביום העקירה בו לא מומלץ לצחצח כדי לא לפצוע את המקום.
אם מופיעים כאבים אפשר להשתמש בגלולות משככות כאב, או לחילופין להניח קומפרסים קרים של קרח על המקום כדי להרגיע את תחושת אי הנוחות או הכאב.
במקרים הבאים יש לחזור למרפאה באופן מיידי: אם מופיע דימום חזק שאינו פוסק, כאב בלתי נסבל או שאינו חולף, או במקרה של תופעה חריגה אחרת.

רוצים לדעת עוד? אנחנו כאן בשנארט מוכנים לספק את כל המידע הדרוש בקשר לעקירת שן. התקשרו כבר עכשיו!

להתכתבות
לפנות אלינו
Scan the code
אנו קשובים לכל פנייה
דילוג לתוכן