חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עקירת שיניים

עקירת שיניים

אם אין ברירה – עוקרים, אבל רק במרפאה מקצועית!

רפואת שיניים בעקרון היא רפואה המתיימרת להציל את השיניים בפה ולהותיר אותם בריאות. אבל ישנם מקרים לא מעטים בהם נאלץ רופא השיניים לבצע עקירה בשם פגועה שאין לה יותר סיכויים לשרוד. חשוב לבצע עקירת שן במקום מקצועי ומיומן, כדי למנוע כמה שפחות סיבוכים, זיהומים וכאבים מיותרים גם.

 סיבות וגורמים

ברוב המקרים הסיבה השכיחה לעקירת השן היא מחלת העששת. מחלה זו פוגעת בשכבת השן העליונה שנקראת אמייל והורסת אותה בנאמנות שלב אחרי שלב. עם השנים ממשיך הרקבון להתפשט עד שהוא מגיע אל מוך השן ובתוכו השורש. כאשר גם השורש כבר נפגע וניזוק לחלוטין, השן כבר לא מחזיקה את עצמה. היא נחלשת, לפעמים מתנדנדת ויש וגורמת לדלקת מקומית. במצב כזה מגיע המטופל אל הרופא ושומע ממנו שכבר אין מה להציל.
לא נותר הרבה ברירה אלא לסלק את השן מן המקום. אילו היא תשאר שם היא תגרום לנזק לכל הסביבה, ותדביק בזיהום את כל השאר. בטיפול זה מוציא הרופא את כל השן ממקומה, עם השורשים ומנתק אותה ממקומה הקבוע בחניכיים.
ישנם סיבות נוספות בהם נאלץ רופא השיניים לבצע עקירת שן. למשל אם הפציינט סובל מדלקת חניכיים קשה אשר הרסה את כל הרקמה של השן, היא נחלשה ואין לה כבר אחיזה טובה בפה. במקרה שאי אפשר לבנות עליה גשר או כתר ושהשורש שלה מודלק לחלוטין, נותר רק לבצע עקירת שן סופית.
לפעמים מבנה של שיניים שיש להן שורשים בעייתיים גורמות לעיוות בתוך הפה ואין ברירה אלא לבצע בהם עקירה.
עקירת שן לא נחשבת להליך מסובך, אבל לפעמים היא עלולה לגרום לזיהום. חשוב לשמור על ציוד סטרילי לחלוטין, ועל המכשור שיהיה איכותי. גם המיומנות של הרופא חשובה מאד לענין ההצלחה. חשוב שידע באיזה אופן לגשת אל השן ואיך לבצע את העקירה בלי להזיק לשיניים סמוכות במהלכה.לכן מומלץ וגם חובה לבצע עקירת שן רק במרפאה טובה.

מחפשים מקום כזה? שנארט היא התשובה הניצחת. הנסיון הרב שלנו והצוות המיומן מבצע עקירת שן בקלות ובלא סיכון מיותר.

אנו קשובים לכל פנייה

אנו קשובים לכל פנייה

להתכתבות
לפנות אלינו
Scan the code
אנו קשובים לכל פנייה
דילוג לתוכן