חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חרדה דנטלית

חרדה דנטלית

החרדה גדולה, הסיכון גדול עוד יותר!

מספיק להגיע פעם אחת אל רופא לא סימפטי, או להקלע לטיפול לא מוצלח כדי לפתח חרדה דנטלית. מדובר באחד מסוגי החרדות הנפוצים באוכלוסיה כאשר סובלים ממנה צעירים ומבוגרים כאחד. לפעמים דווקא אנשים בוגרים ואפילו מבוגרים חוששים יותר מצעירים, משום שפעם בשנות ילדותם המוקדמות, הם טופלו בצורה אגרסיבית ובלתי מחושבת ביקור זה הותיר אצלם חותם של פחד שאינו חולף.

 צוות מסביר פנים

הסיכון הגדול שיש בהמנעות מטיפול שיניים עקב חרדה דנטלית, הוא סיבה מספקת כדי להתיחס לכך ברצינות. אין זה חכמה לדחות את הביקור במרפאה משנה לשנה, או להתעלם מכאב מעיק. הן בסופו של דבר השיניים יגיעו לנזק בלתי הפיך, ושן חילופית אין לאף אחד בפה יותר מפעם אחת.
השאלה הגדולה איך באמת משתחררים.
דבר ראשון, פונים למרפאת שיניים טובה שיש לה צוות מסביר פנים. לא בוחרים מרפאת שיניים בגלל מחיר מוזל או בגלל מבצע זמני, חשוב לבדוק אם המרפאה מודעת לנושא החששות ויודעת להתיחס בהתאם. הצוות המקצועי של שנארט השתלם בין השאר בתחום של חרדה דנטלית הם יודעים בדיוק איך להתיחס ומה לעשות למי שסובל.
אצלם מותר לשאול שאלות ולקבל תשובות מפורטות. אצלם המטופל הוא בשום אופן לא מספר שבא לעשות את שלו וללכת, אלא רואים מאחורי כל אחד את האדם שבתוכו ואת התחושה הנלווית . אם מדובר בטיפול שיניים מורכב יותר שיש לו מהלכים או בחירה, משתף הצוות את המטופל בכל התהליך של קבלת ההחלטות, ומוסר לו מראש את המידע הנדרש.

אמצעים להקלה

כדי להתגבר על חרדה דנטלית מציעה מרפאת שנארט מספר פתרונות:
גז צחוק – הגז גורם לטשטוש ולחוסר תחושה וממילא מפחית חרדות.
טשטוש – חומר הרדמה המוחדר דרך הוריד. השפעתו הישירה מועילה מאד וגורמת למטופל לשכב רגוע וללא שום חשש.
הרדמה – תהליך ארוך יותר המבוצע רק כשלא נמצא שום פתרון אחר. פרוצדורה זו מתבצעת בבית החולים או במסגרת שיש בה השגחה רפואית צמודה. הרדמה היא פתרון טוב לילדים המתעקשים לא לתת לרופא לטפל בהם, או למבוגרים העומדים לפני טיפול ארוך ומורכב.

בכל מקרה, אל תשארו עם חרדה דנטלית, בואו לשנארט לטפל!

אנו קשובים לכל פנייה

אנו קשובים לכל פנייה

להתכתבות
לפנות אלינו
Scan the code
אנו קשובים לכל פנייה
דילוג לתוכן